niedziela, 22 stycznia 2017

Patronat medialny: Agata Przybyłek "Kobiety wzdychają częściej"Szukacie lekkiej, przyjemnej i relaksującej książki na wieczór? Dobrym wyborem może się okazać najnowsza powieść Agaty Przybyłek pod wiele mówiącym tytułem "Kobiety wzdychają częściej". Książka z pewnością przypadnie do gustu czytelniczkom zaczytującym się w rozrywkowej literaturze w stylu Magdaleny Witkiewicz.

W "Kobiety wzdychają częściej" ponownie spotykamy się ze znaną z powieści "Takie rzeczy tylko z mężem" Zuzanną. Jej problemy z mężem wcale nie rozwiązały się same, a wręcz przeciwnie - sytuacja dodatkowo skomplikowała się, gdyż pod dachem Zuzki zamieszkał obłędnie przystojny wuefista i... jej były narzeczony! Nasza bohaterka musi odnaleźć się w tej dziwnej sytuacji i robi to z wrodzonym sobie urokiem. Mimo iż jej życie nieco odstaje od codzienności zwykłej pani domu, w tej powieści odnajdą się przede wszystkim młode mężatki, które mogą identyfikować się z nieco roztrzepaną i szaloną Zuzanną.

"Kobiety wzdychają częściej" to napisana potocznym językiem, lekka i przyjemna w wydźwięku lektura. Taka, z którą miło jest spędzić wieczór, odstresować się i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Agacie Przybyłek łatwo przychodzi tworzenie zabawnych, czasem nieco odrealnionych i kobiecych historii. Scenariusz zamieszkania pod jednym dachem z mężem, byłym narzeczonym i przystojnym kolegą z pracy, który smaży do nas cholewki, wydaje się raczej mało prawdopodobny, lecz na pewno sprawi, że wiele czytelniczek uśmiechnie się szeroko, poznając szalone przygody Zuzki.

"Kobiety wzdychają częściej" to powieść, która sprawi, że zatęsknimy za związkiem idealnym. Gdyby tak jedna osoba posiadała cechy Ludwika, Teodora i Marka... Cóż, wówczas otrzymalibyśmy ideał! Dużym plusem tej powieści są barwne, ciekawe postacie, a humor sytuacyjny rozbawi nawet najgorszego ponuraka. Moim zdecydowanym faworytem jest czteroletni Marcel. Dzieci mają to do siebie, że odzywają się w najmniej spodziewanych momentach, a obserwacje poczynione przez bystrego chłopca zaskakują przede wszystkim trafnością.

Z tą lekturą na pewno nie będziecie się nudzić. Agata Przybyłek postanowiła wzbogacić życie Zuzki o cenne doświadczenie, bowiem jej bohaterka... zostanie gwiazdą filmową! Wprawdzie to tylko film dokumentalny, niemniej jednak będzie wesoło, wybuchowo i nieprzewidywalnie! Przekonajcie się sami!

Agata Przybyłek "Kobiety wzdychają częściej"
Wydawnictwo Czwarta Strona, 2016
liczba stron: 404
data premiery: 11.01.2017 r.

1 komentarz: