niedziela, 5 czerwca 2016

Patronat medialny: Karolina Wilczyńska "Stacja Jagodno. Po nitce do szczęścia"Czytelnicy pokochali sielski klimat Jagodna i z pewnością chętnie spotkają się ze swoimi ulubionymi bohaterami po raz trzeci. Nie wszystkie tajemnice zostały odkryte, a nad mieszkańcami niewielkiej wioski położonej w samym sercu Gór Świętokrzyskich, wciąż wisi widmo odległej przeszłości i niewyjaśnionych spraw sprzed lat. Nowa powieść Karoliny Wilczyńskiej, "Po nitce do szczęścia" ukazała się pod patronatem medialnym Przeglądu czytelniczego 2 czerwca.

Oprócz dobrze znanych nam już bohaterów: Tamary, Marysi, Ewy czy babci Róży, w tej części pojawiają się zupełnie nowe postacie: Małgosia, żona wójta czy daleki krewny hrabianek Leszczyńskich, Janek. Jakie tajemnice skrywa z pozoru idealne małżeństwo Kamińskich? Co zmieni się w Jagodnie wraz z pojawieniem się nieco konserwatywnego Anglika? Tymczasem w życiu Tamary znów zamiesza jej były mąż, Leszek. Marysia przeżywa własne rozterki związane z pierwszą miłością, a w Ewie budzą się dawno uśpione wspomnienia. Co łączyło w przeszłości matkę Tamary z ojcem Łukasza? Również mieszkanki starego dworku zdecydują się w końcu na ujawnienie swych tajemnic.

Karolina Wilczyńska stworzyła wielopokoleniowy cykl powieści obyczajowych, który pokochają zarówno nastolatki, młode kobiety, a także panie w średnim oraz dojrzałym wieku. Jagodno jest urokliwym miejscem, do którego wraca się z nieukrywaną przyjemnością. Dylematy, jakie towarzyszą głównym bohaterom, są nam znane z życia codziennego, a mądrość życiowa, która płynie z lektury, pozwala znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszych sytuacji. Bohaterki "Stacji Jagodno" to ciepłe, pełne wewnętrznego spokoju kobiety, które zarażają optymizmem nawet największych ponuraków.

"Po nitce do szczęścia" to powieść dla wiernych czytelników "Stacji Jagodno". Lektura bez znajomości poprzednich części właściwie jest pozbawiona najmniejszego sensu, i to jest jedyny minus książki. Dobrze było wrócić do Jagodna, zrelaksować się przy lekturze i spotkać starych znajomych. "Po nitce do szczęścia' to jedna z tych książek, które czyta się gdzieś pomiędzy innymi zajęciami, aż nagle... orientujemy się, że to koniec. Wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się oderwać aż do ostatniego znaku. Karolina Wilczyńska ma dla swoich czytelników kolejną lekko napisaną, relaksującą i odprężającą powieść.

Jeśli stęskniliście się za Tamarą, Marysią i babcią Różą, informacja o premierze "Po nitce do szczęścia" z pewnością będzie dla was doskonałą wiadomością. Karolina Wilczyńska utrzymuje poziom z poprzednich części serii i oddaje w ręce swoich wiernych czytelników kolejną dopracowaną powieść obyczajową.

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego!

Karolina Wilczyńska "Stacja Jagodno. Po nitce do szczęścia"
Wydawnictwo Czwarta Strona, 2016
liczba stron: 320
data premiery: 02.06.2016

1 komentarz: