wtorek, 22 września 2015

Edyta Świętek "Cappuccino z cynamonem". Premiera | Patronat medialny22 września to data premiery najnowszej powieści Edyty Świętek. Powieści jubileuszowej, bo już dziesiątej w dorobku autorki, a piątej wydanej przez Wydawnictwo Replika. "Cappuccino z cynamonem" ukazuje się pod patronatem medialnym Przeglądu czytelniczego. Przyjrzyjmy się z bliska historii kobiety, której życie wywraca się do góry nogami i musi w pojedynkę sprostać przeciwnościom losu. A łatwo wcale nie jest.

Patrycja i Sebastian w oczach znajomych i rodziny uchodzą za idealne małżeństwo. Wychowują dwunastoletnią córkę, prowadzą uporządkowane życie, nie kłócą się. A jednak. Mozolnie budowany domek z kart upada, kiedy Sebastian oświadcza zdumionej żonie, że odchodzi. Przyjaciółki kobiety są pewne, iż dotychczas idealny mąż przechodzi sławny kryzys wieku średniego. Jak inaczej wytłumaczyć jego decyzję? Patrycja na własnej skórze doświadczy, jak trudny jest los samotnej matki. Prawda o odejściu Sebastiana przyniesie zwątpienie we wszystko, co kochała i w co wierzyła. Jak poskładać życie na nowo, kiedy okazuje się, iż dotychczas było ono zbudowane na kłamstwie? Czy, kiedy bliżej już do czterdziestki niż do trzydziestki, można się jeszcze zakochać i być - tak po prostu - szczęśliwym?

Nie mogłabym nie wspomnieć o cudownej okładce i kapitalnym tytule, które przyciągają uwagę czytelnika. Przyznajcie sami, czyż nie zainteresowałaby na księgarnianej półce książka z tak genialną szatą graficzną? Wydawnictwo Replika postarało się. A co znajdziemy w środku? Edyta Świętek idzie dobrze sobie znaną drogą, dzięki której zdobyła serca czytelniczek. Powieść obyczajowa z mocnym wątkiem miłosnym to sprawdzona recepta na sukces. Pisarka stworzyła staranne portrety swoich bohaterów, wykreowała świat w oparciu o pojedyncze szczegóły, które wpływają na postrzeganie całości. Postacie z książek Edyty Świętek nigdy nie są czarno-białe, za co cenię autorkę. W jej prozie nie doświadczycie fałszu ani obłudy. Edyta Świętek to jedno z ciekawszych nazwisk polskiej literatury kobiecej. Autorka pisze o kobietach dla kobiet, a robi to w taki sposób, że aż chce się czytać! Takie historie napisałoby samo życie, ale po co ma się wysilać, skoro ma od tego Edytę Świętek?

"Cappuccino z cynamonem" to powieść o drugich szansach. Opowiada historię ludzi w "pewnym wieku", którzy postanowili raz jeszcze zawalczyć o swoje szczęście. Ponieśli porażkę w poprzednich związkach i dziś ponownie poszukują miejsca na świecie. Najnowsza książka Edyty Świętek to opowieść o tym, że nie warto się poddawać, nawet wtedy, gdy okazuje się, iż całe nasze życie było zbudowane na kłamstwie. Autorka w sposób optymistyczny i pełen nadziei pisze o życiowych porażkach swoich postaci Wystawia ich na próbę, rani dotkliwie, a wszystko po to, by znów mogło zaświecić słońce. Budka Suflera śpiewała kiedyś o tym, że po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój. Tę prawdę życiową poznali bohaterowie "Cappuccino z cynamonem". Jestem przekonana, że i w waszym życiu, po każdej burzy nadejdzie spokój. W oczekiwaniu na ten upragniony spokój z całego serca polecam Wam najnowsza książkę wspaniałej autorki Edyty Świętek.

Dopóki Edycie Świętek będzie chciało się pisać, ja będę ją promować. I to wcale nie dlatego, że poznałam Edytę osobiście i bardzo ją polubiłam. Świadomość, że autorka jest wspaniałą osobą, dodatkowo wpływa na odbiór jej literatury, ale proza Edyty broni się sama. Koniecznie poznajcie "Cappuccino z cynamonem". Dzisiaj premiera!

Dziękuję Wydawnictwu Replika za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego!

Edyta Świętek "Cappuccino z cynamonem"
Wydawnictwo Replika, 2015
ilość stron: 384
data premiery: 22.09.2015

3 komentarze:

  1. Serdecznie dziękuję za wyrażenie opinii. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zrobiłaś mi wielkiego smaka na tę książkę, będę musiała się za nią rozejrzeć :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla samego tytułu i okładki bym sięgnęła! O mniam!

    OdpowiedzUsuń