czwartek, 31 marca 2016

Zadaj pytanie Agnieszce Pruskiej i wygraj "Literata" oraz "Hobbystę"
Zapraszam do udziału w konkursie zorganizowanym we współpracy z Wydawnictwem Oficynka oraz autorką, Agnieszką Pruską. Nagrodą w naszej zabawie jest pakiet powieści "Literat" oraz "Hobbysta".

Ale to nie koniec niespodzianek. Macie niepowtarzalną okazję przeprowadzić wywiad z autorką kryminałów, zadać jej pytanie i podpytać o interesujące was szczegóły z życia pisarza. 

Na Wasze propozycje pytań czekamy do niedzieli, 10 kwietnia włącznie. Zamieszczajcie swoje pytanie w komentarzach pod tym postem, wraz z adresem e-mail oraz imieniem i nazwiskiem/nickiem. Tylko takie zgłoszenia będą brane pod uwagę. Wraz z autorką wybierzemy 10 najciekawszych pytań, na które odpowie Agnieszka Pruska, a autor wybranego przez pisarkę pytania zostanie nagrodzony pakietem książek "Literat" i "Hobbysta", ufundowanym przez Wydawnictwo Oficynka. Wywiad zostanie opublikowany we wtorek, 12 kwietnia wraz z nazwiskiem/nickiem laureata.

Czekamy na Wasze pytania! Każdy z uczestników może zaproponować tylko jedno pytanie, więc zastanówcie się dobrze, o co chcielibyście zapytać autorkę. :) Czas start! Powodzenia!

14 komentarzy:

 1. Polski rynek powieści kryminalnych rozwija się w zaskakującym tempie. Czy tworząc nową intrygę kryminalną nie boi się Pani, że powieli pomysł jakiegoś innego autora?

  k.kwiatkowska.hotowy@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Kryminał w Polsce to Chmielewska. Chce ją pani zdetronizować czy wytyczyć nowy nurt?
  Katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy któryś z polskich autorów kryminałów lub też zagranicznych był dla Pani szczególną inspiracją?

  krainaksiazkazwana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Co sprawiło, że zaczęła Pani pisać właśnie kryminały? Chęć mordu, konflikt w szkole, zasługujący na tortury piekielne partner czy po prostu miłość do kryminałów albo zupełnie coś innego? :)

  kto.czyta.nie.pyta@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. W jaki sposób buduje się sylwetki postaci zamieszczonych w powieści? Jak długo potem one (postacie) towarzyszą pani w życiu? Czy staja się jego częścią i żyją wśród innych bohaterów? Jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
 6. Piotr Sobierajski1 kwietnia 2016 16:06

  W aikido podobno (nie wiem, bo nie trenowałem) nie ma rzeczy zabronionych.I stąd moje pytanie:czy podąża Pani również w myśl tej zasady podczas twożenia nowych propozycji czytelniczych dla moli książkowych?

  piotrsobierajski53@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma autora, który swoją prozą zauroczyłby wszystkich czytelników, a co za tym idzie, o jednej książce można przeczytać tak skrajnie różne opinie, że mętlik w głowie robi się większy niż po solidnej dawce alkoholu. Jedna osoba zarzuci książce marginalną drętwość i nijakość, po czym inna wychwali ją pod wszelkie niebiosa. Jak zatem nie zwariować w świecie tak skrajnie różnych komentarzy i wychwycić w nich to, co naprawdę ważne z punktu widzenia pisarza – wartościową, konstruktywną krytykę?
  mozaikaliteracka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Komisarz Barnaba Uszkier, to nie tylko zaangażowany w sprawy zawodowe policjant, ale i świetny ojciec. I w przeciwieństwie, do często spotykanych w literaturze wzorców, woli aikido od alkoholu i kobiet. Co sprawiło, że zdecydowała się Pani stworzyć postać odbiegającą od utartych wzorców?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Co jest dla Pani najtrudniejsze wpisaniu?
  Ania M.
  aneczka009@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie interesuje onomastyka, dlatego zapytam o głównego bohatera. Barnaba Uszkier – imię jest rzadko spotykane, nazwisko obco brzmiące, razem to dość nietypowe zestawienie, które brzmi nieco dziwacznie, przyznam szczerze. Skąd pomysł, aby tak nazwać komisarza?

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Interesuje mnie, jakie książki prywatnie czyta Agnieszka Pruska. Czy również w tym przypadku stawia na zbrodnicze klimaty, czy woli jednak od nich odpocząć?

  asia.szaranska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy do pisania kryminałów czerpie Pani inspirację z własnego życia?
  Karolina Kapelusz
  karolina.kapelusz@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja wiem, że nie powinno się "wybrzydzać", gdy statystyki straszą wynikami, pokazującymi jak niewielu Polaków czyta książki, ale biorąc pod uwagę, że często tworzy się definicję "dobrego pisarza", chciałam zapytać, jaki według Pani powinien być "dobry czytelnik"?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Pruska?
  Iza Raszka, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń