środa, 21 października 2015

Patronat medialny: Remigiusz Mróz "Zaginięcie" | Premiera"Kasacja" rzuciła mnie na kolana. Nie wierzyłam, że Remigiusz Mróz może napisać jeszcze lepszy thriller prawniczy. Myliłam się! "Zaginięcie" jest doprawdy godną kontynuacją. Zaskakujące zwroty akcji, wciągająca fabuła, gęsta atmosfera - to przepis na sukces Mroza. Charyzmatyczna Joanna Chyłka wraca w najlepszym stylu!

Z letniej posiadłości bogatego małżeństwa bez śladu znika ich trzyletnia córeczka. Przez całą noc był włączony alarm antywłamaniowy, a wszystkie okna oraz drzwi starannie zamknięte. Policja podejrzewa, że dziecko nie żyje. Podejrzenie pada na rodziców dziewczynki. Prawnicy z kancelarii Żelazny & McVay - Joanna Chyłka oraz jej podopieczny Kordian Oryński podejmują się obrony małżeństwa, chociaż sprawa wydaje się być oczywista i z góry przegrana. Proces jest mocno poszlakowy, nie ma wystarczających dowodów, aby udowodnić rodzicom winę, ale nie można też z całą pewnością założyć, że są niewinni. Oskarżyciel kieruje się logiką, która każe przypuszczać, że to właśnie matka i ojciec popełnili zarzucany im czyn. Czy można w inny sposób wytłumaczyć zniknięcie dziewczynki? Joanna Chyłka stara się przekonać sąd, że "Kto oskarża, powinien mieć dowód". Czy jej się to uda?

"Zaginięcie" to kolejna powieść Remigiusza Mroza, która z pewnością stanie się bestsellerem. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. To doskonale napisany, emocjonujący thriller prawniczy. Trzyma w  napięciu od pierwszej strony do ostatniego znaku. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą w ciemno kupować Mroza i z pewnością nie będą zawiedzeni. Rozpoczynając lekturę możemy być pewni, iż porwie nas w szybką literacką podróż bez trzymanki. Tej książki nie da się tak po prostu odłożyć na półkę. Kiedy już zaczniemy, nie zaśniemy, aż nie dowiemy się, co tak naprawdę stało się w niewielkiej wsi nieopodal Augustowa. Remigiusz Mróz tworze najciekawsze opisy batalii sądowych polskiej literatury współczesnej. Tytuł doktor prawa z pewnością przydaje się w pracy nad kolejnymi książkami, jednak to naturalny talent narracyjny Mroza stanowi jego największy atut.

Joanna Chyłka powraca w doskonałej formie. Kontrowersyjna i przebojowa pani prawnik, pędząca za kierownicą swojej iks piątki zyskała rzesze fanów podczas swojego debiutanckiego występu w "Kasacji". Chyłka nie straciła nic ze swojej zgryźliwości. Nadal błyska intelektem i inteligentnymi ripostami. W "Zaginięciu" atmosferę pomiędzy Chyłką a Kordianem Oryńskim można kroić nożem. Remigiusz Mróz stworzył fenomenalnych, zapadających w pamięci głównych bohaterów. Chyłka i Oryński nie pozwolą o sobie zapomnieć! "Zaginięcie" to charyzmatyczne postacie, błyskotliwe dialogi i niewartka akcja. A wszystko - jak to u Mroza - opisane w niezwykle sugestywny sposób. Gwarantuję, że nie sami nie dojdziecie do tego, co tak naprawdę stało się z zaginioną dziewczyną, dopóki Remigiusz Mróz nie zechce was o tym poinformować!

Remigiusz Mróz napisał kolejny kapitalny thriller prawniczy. Zastanawiam się, skąd czerpie nieskończone pokłady inspiracji? Gdzie znajduje pomysły? Prawda jest taka, że skądkolwiek nie bierze swoich historii, są one genialnie napisana i doskonale zrobione. Mróz znów jest w kapitalnej formie.

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego!

Remigiusz Mróz "Zaginięcie"
Wydawnictwo Czwarta Strona, 2015
ilość stron: 509
data premiery: 21.10.2015

4 komentarze:

 1. Zgadzam się w zupełności z recenzją. Ciekawie skonstruowana fabuła, dbałość o język, błyskotliwe dialogi za to można pokochać twórczość Mroza. A Chyłka w zaginięciu jest niesamowita! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tez chce ta ksiazke !!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tego autora, ale to już kolejna pozytywna recenzja, więc czas najwyższy, bym nadrobiła zaległości. Nie miałam okazji mieć w rękach thrillera prawniczego, tylko medyczne, więc dochodzi jeszcze ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Kasacja" jest świetna, więc i tym razem myślę, że się nie zawiode :)

  OdpowiedzUsuń