poniedziałek, 6 czerwca 2016

Zadaj pytanie Karolinie Wilczyńskiej i wygraj "Po nitce do szczęścia"
We współpracy z autorką powieści "Po nitce do szczęścia", Karoliną Wilczyńską oraz Wydawnictwem Czwarta Strona przygotowaliśmy konkurs, w którym czytelnicy mają możliwość wygrać egzemplarz najnowszej książki pisarki. Mało tego! ;)
Otrzymaliście jedyną i niepowtarzalną okazję zadania swojej ulubionej autorce pytania oraz przeprowadzenia wywiadu, który zostanie opublikowany na blogu Przegląd czytelniczy.

Na Wasze propozycje pytań czekamy do niedzieli, 12 czerwca włącznie. Zamieszczajcie swoje pytanie w komentarzach pod tym postem, wraz z adresem e-mail oraz imieniem i nazwiskiem/nickiem. Tylko takie zgłoszenia będą brane pod uwagę. Wraz z autorką wybierzemy 10 najciekawszych pytań, na które odpowie Karolina Wilczyńska, a autor wybranego przez pisarkę pytania zostanie nagrodzony egzemplarzem książki "Po nitce do szczęścia" ufundowanym przez Wydawnictwo Czwarta Strona. Wywiad zostanie opublikowany w środę, 15 czerwca wraz z nazwiskiem/nickiem laureata.

Czekamy na Wasze pytania! Każdy z uczestników może zaproponować tylko jedno pytanie, więc zastanówcie się dobrze, o co chcielibyście zapytać swoją ulubioną autorkę. :) Czas start! Powodzenia!

11 komentarzy:

 1. W swoich książkach pisze Pani o rzeczach zwyczajnych, prozaicznych, o naszej zwykłej codzienności, ale robi to Pani z niezwykłym wyczuciem, empatią i wrażliwością. Potrafi Pani zrobić to w niezwykle ciepły sposób, pokazując nam jednocześnie ważne życiowe wartości. Mnie ciekawi, jak Pani to robi, jaka jest recepta na to, że czytając Pani książki czujemy się jak we własnym przytulnym domu, we wspaniałej rodzinnej atmosferze?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Pani Karolino :)Proszę odpowiedzieć,kto tak naprawdę wpłynął na Panią by zaszczepić miłość do literatury,chęć i potrzebę czytania książek oraz jaką receptę wypisze Pani dla młodych ludzi aby przekonać ich do sięgnięcia po książkę?Pozdrawiam :)
  kotun3@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie wydarzenia z pani życia wpłynęły na to, że akurat pisać pani zaczęła? Czy było to podyktowane głosem serca, weną czy czystym przypadkiem?
  toskaniau@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam!
  Właśnie skończyłam czytać Marzenia szyte na miarę. Jestem w powieści, w tej scenerii. Przeszłam na drugą stronę. Chciałam zapytać, skąd czerpie Pani inspiracje do budowania opowieści i opisu pięknych miejsc? Pozdrawiam! masma13@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli miałaby Pani iść na kolację ze znana osoba/ mężczyzną/ to proszę wybrać spośród poniższych nazwisk: Robert Lewandowski, Donald Trump, Artur Andrus. Proszę o krótkie uzasadnienie. Pozdrawiam, Grażyna Grzesiak graz2007@interia.pl. Najlepiej na wesoło.

  OdpowiedzUsuń
 6. W moim życiu bywają momenty, w których tęsknię za dzieciństwem. Żeby choć na krótką chwilę powrócić do tych wspaniałych czasów, sięgam po książki z "dziecinnych" lat. "Dzieci z Bullerbyn'', "Ania z Zielonego Wzgórza", "Karolcia", "Tajemniczy ogród", "Plastusiowy pamiętnik", "Kubuś Puchatek", "Kajtkowe przygody", "Pies, który jeździł koleją...”. Byłam i jestem zakochana w baśniach Braci Grimm i Hansa Christiana Andersena. Do tej pory uwielbiam czytać "Jasia i Małgosię", "Śpiącą Królewnę", "Księżniczkę na ziarnku grochu", czy "Królową Śniegu". Mam ogromny sentyment do bajek i baśni. Kiedy sięgam po książki z dzieciństwa, ze wzruszeniem i radością przypominam sobie te cudowne czasy, które były najpiękniejszą bajką. Każdy z nas jest pisarzem własnego losu i główną postacią swojej bajki. Czy Pani - podobnie jak ja - sięga i powraca do książek z dziecięcych lat, i czy zgadza się Pani z twierdzeniem, że w każdym człowieku skrywa się małe, bezbronne dziecko spragnione beztroskich chwil?

  Aneta Kasza
  e-mail: anetakasza28944@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani Karolino, jak Pani się czyje, gdy kończy Pani swoją powieść i stawia ostatnią kropkę, czy jest to tylko i aż radość, że zakończyła Pani pracę nad daną książką i wreszcie będą mogli ją przeczytać czytelnicy, czy też jest Pani troszkę przykro rozstawać się z bohaterami, ich relacjami i emocjami z którymi w trakcie pisania na pewno się Pani zżyła? I czy kończąc każdą kolejną książkę odczuwa Pani to samo?
  Pozdrawiam serdecznie!
  Kasia Piwoda
  Katarzyna.piwoda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Co zrobiłaby Pani jakby wygrała w toto lotka?
  nk1986@wp.pl
  pozdrawiam Natalia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakie trzy przedmioty zabrałaby Pani ze sobą na bezludną wyspę i dlaczego?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  cynamonowa_wanilia
  patrycja3601@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzień dobry!
  Serię o Jagodnie można by też nazwać "krawiecką" :) Gdy już udało się Pani wyprostować zaplątaną miłość, wziąć idealną miarę marzeń i dojść po nitce do szczęścia, pewnie zostało trochę nici do haftowania :) Co przedstawiałby obraz, który ma pokazywać pełnię Pani szczęścia?
  Pozdrawiam!
  obliczarozy@wp.pl
  Nick: Oblicza Rozy

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest Pani bacznym obserwatorem relacji międzyludzkich. Gdzie - według Pani - ludzie popełniają największy błąd, zaplątując się w swoich uczuciach, gubiąc kierunek i tracąc nadzieję na rozwiązanie problemów?
  edyta.cha@wp.pl
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń