poniedziałek, 14 marca 2016

Zadaj pytanie Edycie Świętek i wygraj egzemplarz "Wszystkich kształtów uczuć"We współpracy z autorką powieści "Wszystkie kształty uczuć", Edytą Świętek oraz Wydawnictwem Replika przygotowaliśmy konkurs, w którym czytelnicy mają możliwość wygrać egzemplarz najnowszej książki pisarki. Mało tego! ;)
Otrzymaliście jedyną i niepowtarzalną okazję zadania swojej ulubionej autorce pytania oraz przeprowadzenia wywiadu, który zostanie opublikowany na blogu Przegląd czytelniczy.

Na Wasze propozycje pytań czekamy do niedzieli, 20 marca włącznie. Zamieszczajcie swoje pytanie w komentarzach pod tym postem, wraz z adresem e-mail oraz imieniem i nazwiskiem/nickiem. Tylko takie zgłoszenia będą brane pod uwagę. Wraz z autorką wybierzemy 10 najciekawszych pytań, na które odpowie Edyta Świętek, a autor wybranego przez pisarkę pytania zostanie nagrodzony egzemplarzem książki "Wszystkie kształty uczuć" ufundowanym przez Wydawnictwo Replika. Wywiad zostanie opublikowany w środę, 30 marca wraz z nazwiskiem/nickiem laureata.

Czekamy na Wasze pytania! Każdy z uczestników może zaproponować tylko jedno pytanie, więc zastanówcie się dobrze, o co chcielibyście zapytać swoją ulubioną autorkę. :) Czas start! Powodzenia!

22 komentarze:

 1. A jakie uczucie w odczuciu Pani jest najważniejsze, jakie uczucie towarzyszy Pani przez całe życie?

  OdpowiedzUsuń
 2. A jakie uczucie w odczuciu Pani jest najważniejsze, jakie uczucie towarzyszy Pani przez całe życie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że pierwsza i bardzo się cieszę, bo pewnie każdy by chciał zadać to pytanie:) A więc moje pytanie brzmi: Jaki kształt mają Pani uczucia? (chodzi mi tu głównie o miłość).
  E mail: mariaxdex@gmail.com
  Nick: Maria De
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy kolejną książkę pisze się łatwiej niż pierwszą?
  Pozdrawiam.
  k.kwiatkowska.hotowy@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie uczucia towarzyszą Pani podczas pisania książki, a jakie po napisaniu i zobaczeniu książki już gotowej na półce w księgarni?
  pozdrawiam Natalia :)
  E-mail: nk1986@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakby miała się Pani określić w trzech cechach, jakie by one były?
  e-mail: izabela.lemke@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Umberto Eco z wielkim wyczuciem udowodnił, że: "by is­tniało zwierciadło świata, świat mu­si mieć ja­kiś kształt". Często zastanawiam się nad tym najważniejszym i jedynym w swoim rodzaju kształtem świata - wciąż poszukuję. A kształty uczuć? Czym one są? Jaki jest klucz do ich odnalezienia?

  e-mail: ksiegarniawspomnien@gmail.com
  Pozdrawiam,
  Księgarnia Wspomnień :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czym jest dla Pani czas? Ulotną chwilą, masą wspomnień, łzą a może miłością?
  Pozdrawiam Sylwia
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jaka jest Pani ulubiona książka o uczuciach? Tych nie znających granic czasowych i wiekowych, tych które trwają wiecznie ? Dlaczego akurat ta książka? Pozdrawiam. Hania Uchman

  hanna.uchman@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Skąd bierze Pani pomysły na tytuły swoich książek?
  pozdrawiam
  godmyt/ Małgośka :)
  godmyt@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakich wskazówek udzieliłaby Pani początkującemu pisarzowi?

  pozdrawiam Patrycja
  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. "Poczułem się nic niewarty i za stary – dziewięć lat różnicy, podziurawiona ospą gęba. Na dodatek Klaudia jest po studiach, a ja mam tylko maturę z technikum i zawód stolarza. Gdzie mi tam do niej? Mogę jedynie marzyć. Na jawie jest poza zasięgiem. Nazbyt ładna. Nazbyt młoda. Nazbyt wykształcona." Czy myśli Pani, że w dzisiejszych czasach jest miejsce na takie kompleksy niższości, różnice społeczne, czy dwie osoby, które tyle różni, mogą stworzyć udany związek?
  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety nie czytałam jeszcze tej książki i w związku z tym nurtuje mnie jedno pytanie. Czy zastosowany w tytule oksymoron to celowy zabieg ? Czy pisząc "kształty uczuć " chciała Pani zwrócić uwagę na wszechogarniający nas materializm ? Czy był jakiś inny powód ? Pozdrawiam Marta Maź marta_m1414@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Na okładce Pani książki znajduje się miś - przytulanka, należący chyba do generacji starszych misiów, stąd moje pytanie: czy miała pani swojego najukochańszego, zabieranego wszędzie, najlepszego przyjaciela pluszaka? I czy przetewal on do dziś? Wszystkiego dobrego - Karolina Chalcarz
  chalcarzkarolina@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Imię - Bogdan
  Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  Pozdrawiam
  bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. „– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych” (Nina George „Lawendowy pokój”). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?

  Pozdrawiam
  Piotr
  piotr.iwanowski1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Z wykształcenia jest Pani ekonomistką, dlatego ciekawi mnie bardzo jak rozpoczęła się Pani przygoda z pisaniem książek, czy było to coś o czym marzyła Pani od dzieciństwa?
  Agnieszka Dębska
  agusiast@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. A ja chciałabym zapytać o to, co szykuje Pani dla nas w najbliższym czasie. Co już teraz może Pani zdradzić? :)

  po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Szczęśliwa Mama:
  Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania?
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Jaki kształt uczuć ma pisanie książek i adresowanie ich do swoich przyszłych czytelników?

  beatakandzia@gmail.com
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń