sobota, 23 kwietnia 2016

Julie Cohen "Zwodnicza miłość" | RecenzjaJulie Cohen zaprasza czytelników w zaskakującą podróż po zakamarkach umysłu. W tej szalenie intrygującej lekturze autorka udowadnia, że wciąż nie odkryliśmy wszystkich tajemnic ludzkiego mózgu.  Czym jest miłość? Czy tylko wynikiem działania reakcji chemicznych? A może miłość to czerpanie radości z uroków codzienności, obecność drugiej osoby, umiejętność wybaczania i wsparcie w najtrudniejszych chwilach?

Felicity od roku jest żoną cudownego mężczyzny. Quinn jest najwspanialszym człowiekiem, jakiego Felicity kiedykolwiek spotkała, a jednak... No właśnie. Od jakiegoś czasu Felicity nie może pozbyć się wątpliwości. Doświadcza czegoś dziwnego - w powietrzu roznosi się pewien zapach, który wywołuje wspomnienia z przeszłości. Dolegliwości nasilają się, a do Felicity powracają chwile sprzed dziesięciu lat, kiedy była zakochana w Ewanie. Mało tego, Felicity mogłaby przysiąc, że uczucie odżyło w niej, a ona sama ma wrażenie, jakby znalazła się w niewłaściwym miejscu swojego życia. Wewnętrzny konflikt Felicity - serce czy rozum? - nasila się, kiedy Quinn wyznaje żonie, że chciałby mieć dziecko. A jeśli umysł splatał jej figla? Czym jest miłość? Felicity postanawia znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania.

Niesamowicie oryginalny, wcale nie taki nieprawdopodobny pomysł, stopniowo dawkowane napięcie i wartka akcja - oto przepis na udaną powieść obyczajową. "Zwodnicza miłość" autorstwa Julie Cohen to zaskakująca, zachwycająca i zniewalająca lektura. Pisarka złapała mnie mocno za rękę i zaprowadziła w najbardziej odległe zakątki ludzkiego umysłu. Jej najnowsza powieść z pewnością przypadnie do gustu czytelnikom, którzy poszukują niebanalnej i niesztampowej lektury. Nie dajcie się zwieść "miłości" w tytule, "Zwodnicza miłość" z pewnością nie jest romansem. Nie chcę zdradzać zbyt wiele z treści, ale możecie spodziewać się intrygujących wątków medycznych z zakresu neurologii i psychologii.

"Zwodnicza miłość" składania do refleksji. Bo, przyznajcie sami, granica między rzeczywistością a projekcją umysłu jest bardzo cienka. Jestem zachwycona nową powieścią autorski bestsellerowego "Drogiego maleństwa". Julie Cohen przekonała mnie, że podróż po zakamarkach ludzkiego mózgu może być jedną z ciekawszych we współczesnej literaturze obyczajowej. A wszystko to opisane w naprawdę dobrym stylu, z zaskakującym suspensem i zdumiewającymi wnioskami. Uwielbiam takie powieści jak "Zwodnicza miłość". Ambitne, przemyślane i dojrzałe. Julie Cohen podbiła moje serce i skłoniła do nadrobienia zaległości w postaci "Drogiego maleństwa", którego jeszcze, o zgrozo!, nie czytałam.

Najnowsza powieść Julie Cohen to obyczajówka na wysokim poziomie. Zadowoli wszystkich wymagających miłośników tego gatunku i z pewnością przekona do siebie wierne czytelniczki książek w stylu wydawanych tych w klubie Kobiety to czytają. "Zwodnicza miłość" to jedna z tych powieści, o których chce się rozmawiać i dzielić zaskakującymi wnioskami.

Dziękuję Wydawnictwu Filia za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego!

Julie Cohen "Zwodnicza miłość"
Wydawnictwo Filia, 2016
liczba stron: 416
data premiery: 06.04.2016

2 komentarze:

  1. Nie jestem wielką fanką powieści obyczajowych, ale twoja recenzja zachęca. Może moja książkowa lista kiedyś się trochę skurczy i znajdę chwilę na tę pozycję. 📖 http://dwiestronyksiazek.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam obyczajówki, więc na pewno przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń