piątek, 20 listopada 2015

Karolina Wilczyńska "Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę" | RecenzjaStęskniliście się za Jagodnem? Mam dla Was dobrą wiadomość. W księgarniach jest już dostępna kontynuacja bestsellerowej "Zaplątanej miłości". Podobnie jak w przypadku części pierwszej cyklu, "Marzenia szyte na miarę" to dojrzała, ciepła opowieść o mądrych kobietach. Przeczytałam pełna entuzjazmu, podbudowana słowami, które do swoich czytelniczek kieruje Karolina Wilczyńska.

Tamara może odetchnąć po kryzysie, jaki przeszła w związku z buntem nastoletniej córki. Obie odzyskały spokój w małym, białym domku w Jagodnem. Matka i córka znalazły wspólny język z babcią Różą i tylko egoistyczna postawa mamy Tamary, Ewy nie pozwala im cieszyć się nawiązaną relacją. Tymczasem Marysia, podczas jednych ze spacerów po lasie, natrafia na zaniedbany dworek. Kim są jego mieszkanki, które nie utrzymują kontaktu z pozostałymi mieszkańcami wsi? I kim dla Ewy jest Róża? 

W swojej najnowszej powieści Karolina Wilczyńska zabiera nas w podróż do urokliwej wioski położonej w Górach Świętokrzyskich. Już w poprzedniej części cyklu, "Zaplątanej miłości" stworzyła pełne magii, wyjątkowe miejsce, do którego aż chce się wracać. "Marzenia szyte na miarę" są utrzymane w podobnym, cudownym klimacie. Uwielbiam bohaterki cyklu, chłonę ich mądrości życiowe, doceniam trafne spostrzeżenia. To są kobiety, które niejedno w życiu przeszły, a mimo to nie tracą pogody ducha. Cykl "Stacja Jagodno" stworzony przez Karolinę Wilczyńską napełnia czytelnika optymizmem, nastraja pozytywnie na przyszłość. Jeśli spodobała wam się pierwsza część, "Marzenia szyte na miarę" z pewnością sprostają waszym oczekiwaniom. To mądra, pełna wzruszeń i radości powieść.

Karolina Wilczyńska wprowadza na scenę zupełnie nowe postacie, jednak nie musicie się obawiać - Tamara, Marysia i babcia Róża nadal będą nam towarzyszyć podczas lektury. W tej części cyklu autorka rozbiera na czynniki pierwsze relacje rodzinne, we wzruszający sposób pisze o wykorzystywanej przez najbliższych staruszce. "Marzenia szyte na miarę" to powieść, która zmusza nas do tego, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad regułami panującymi we współczesnym świecie. Uwielbiam takie książki! Niebanalne, mądra, a jednocześnie łatwe i miłe. Karolina Wilczyńska ma lekkie pióro, jak nikt inny potrafi pisać o trudnych sprawach w sposób nadzwyczaj przyjemny. Lekturą "Marzeń szytych na miarę" rozkoszowałam się stopniowo, powoli. Nie chciałam zbyt szybko skończyć książki. Pragnęłam, aby bohaterowie zostali ze mną przez długi czas.

"Stacja Jagodno" to jeden z ciekawszych współczesnych cykli powieści obyczajowych, osadzonych w klimatach niewielkiej, pełne uroku i magii wioski. Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę z serii, tymczasem gorąco polecam wam lekturę "Marzeń szytych na miarę". Jeżeli jeszcze nie czytaliście pierwszej części, "Zaplątanej miłości", myślę, że premiera "Marzeń..." jest dobrą okazją, aby nadrobić zaległości.

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego!

Karolina Wilczyńska "Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę"
Wydawnictwo Czwarta Strona, 2015
liczba stron: 340
data premiery: 21.10.2015

4 komentarze:

 1. U mnie dziś ta sama książka na tapecie. :)
  Ta część podobała mi się dużo bardziej niż poprzednia, a Jarka udusiłabym najchętniej gołymi rękami. Co za paskudny typ! Wątek Zofii wzbudził we mnie najwięcej emocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale okładka jest tak magiczna, że książke przeczytałabym w ciemno.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiła mnie. Nie znam serii, ale z chęcią coś ogarnę ^^


  Zapraszam serdecznie na mojego blogaska graficznego. Z góry dziękuję. Mam nadzieje, że moje prace Ci się spodobają i może pozostawisz po sobie komentarz, opinie? :)
  http://only-4-art.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachwycają mnie okładki tego cyklu i nie chciałam kupować sugerując się tylko tym, ale jeśli polecasz - to chętnie sięgnę po te książki :-)

  OdpowiedzUsuń