środa, 2 marca 2016

Patronat medialny: Edyta Świętek "Wszystkie kształty uczuć"
Czytelnicy mojego bloga z pewnością wiedzą, że od dłuższego czasu biorę czynny udział w promocji książek Edyty Świętek, gdyż są one doskonałym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości. W księgarniach właśnie ukazała się nowa powieść autorki, "Wszystkie kształty uczuć", która moim zdaniem jest najlepszą spośród dotychczasowych książek pisarki.

Klaudia właśnie osiedliła się w niewielkiej miejscowości pod Krakowem, gdzie otrzymała posadę nauczycielki w szkole. Młoda kobieta przez całe życie przed czymś ucieka - najpierw wyjechała z Wrocławia, aby w rodzinnym mieście zostawić bolesne wspomnienia z przeszłości, później opuściła Kraków, by rozpocząć nowe życie w Jodłówkach. Jednak trudne dzieciństwo na zawsze pozostawiło ślad w psychice dziewczyny. Poszukując miłości i ciepła, Klaudia poznaje nie tylko życzliwych przyjaciół, ale również mających wobec niej nie do końca uczciwe zamiary ludzi. Szybko po przybyciu do Jodłówek kobieta wzbudza zainteresowanie Dawida, miejscowego artysty.

W swojej najnowszej powieści Edyta Świętek - jak sam tytuł wskazuje - pisze o wszystkich kształtach uczuć. To nie jest zwykły romans, ale przede wszystkim ciekawa powieść obyczajowa o tym, jak wielki wpływ na nasze dorosłe życie ma trudne dzieciństwo. To także opowieść o nieprawdopodobnej wewnętrznej sile, którą ma w sobie każdy z nas i w najtrudniejszych momentach znajduje ją w sobie, aby podnieść się po odniesionej porażce i pójść dalej przed siebie. W końcu - "Wszystkie kształty uczuć" to historia wielkiej przyjaźni i jeszcze większej miłości, a także o sile macierzyńskiego uczucia. Edyta Świętek stworzyła wielowymiarową, intrygującą historię o zadziwiających kolejach ludzkiego losu.

Uważam "Wszystkie kształty uczuć" za najlepszą ze wszystkich dotychczasowych powieści Edyty Świętek. Na plus zdecydowanie przemawia bogate tło społeczno-obyczajowe oraz kontrowersyjna, trudna tematyka, jaką autorka podejmuje w swojej książce. To zupełnie inna od pozostałych książek pisarki, Edyta wiele zaryzykowała, rezygnując ze sprawdzonych, dobrze sobie znanych klimatów lekkich obyczajów z wyraźnym zabarwieniem romansowym i... wygrała. "Wszystkie kształty uczuć" to wyjątkowa powieść, która z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom niebanalnych rozwiązań w literaturze. Ja jestem zachwycona i pozostaję pod wielkim wrażeniem nowej powieści Edyty Świętek.

"Wszystkie kształty uczuć" to rewelacyjna powieść obyczajowa. Edyta Świętek udowadnia, że życie wcale nie jest czarno-białe i mieni się rozmaitymi kolorami z szerokiej palety barw. Przeczytałam "Wszystkie kształty uczuć" jednym tchem, zatracając się w tej cudownej historii. Polecam gorąco.

Dziękuję Wydawnictwu Replika za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego!

Edyta Świętek "Wszystkie kształty uczuć"
Wydawnictwo Replika, 2016
liczba stron: 384
data premiery: 29.02.2016

2 komentarze:

  1. Serdecznie dziękuję za objęcie mojej powieści patronatem medialnym oraz wyrażenie opinii. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tego co wiem, to nie taka najnowsza powieść autorki. To jej wznowiony debiut, ale i tak mam ochotę przeczytać i swoim uczuciom nadać kształtów ;)

    OdpowiedzUsuń